Monitorowanie Służby Celnej

głosy
0

I utworzeniu usługi dla jednego z moich aplikacji. Jak mogę utworzyć komponent w zasobniku systemowym w VB.NET, który może być używany do monitorowania postępu usługi? Czy istnieje sposób, aby mieć to zainstalowane przez TCPIP na wielu komputerach klienckich, takich jak te, które są dla naszych pracowników?

Utwórz 09/12/2008 o 17:53
źródło użytkownik
W innych językach...                            


5 odpowiedzi

głosy
1

Można użyć do tego WCF. Korzystanie WCF usługi byłoby otworzyć Endpoint który naraziłby informacje o statusie do rozmówców. Następnie można zbudować aplikację ikonę w zasobniku, który może być wdrożony do pracowników stacji roboczych. Aplikacja ikona w zasobniku mógłby okresowo sondować usługę WCF Usług Windows hosting i uzyskać informacje o statusie. Wiem @Johan wspomniano już Remoting i jest to podobne podejście. Polecam WCF choć jak API programowanie jest bardziej proste, IMHO, WCF i daje większą elastyczność w odniesieniu do sieci transporty itd

Odpowiedział 24/04/2009 o 01:35
źródło użytkownik

głosy
1

Robimy dokładnie to tutaj, a serwer działa naprawdę podstawowy serwer HTTP na konfigurowalnym porcie w osobnym wątku, który powraca statusu w formacie XML (nic innego, tylko to) - klient po prostu używa żądania internetowej, aby uzyskać XML przed analizowania go i wyświetlania go w odpowiedni sposób.

Takie podejście pozwala również na przyszłość rozciągliwości (szczegółowy statusu, wysyłanie poleceń sterujących usługi, dodając stowarzyszenie do pliku XSLT gdzie indziej do użytku z normalnej przeglądarki internetowej, itd.)

Odpowiedział 31/12/2008 o 13:16
źródło użytkownik

głosy
0

Dla części komunikacyjnym, Użyłem usług zdalnych przed, i to działa bardzo dobrze. Przy odrobinie konfiguracji, można nawet dostać pracy z innym urządzeniem.

Odpowiedział 13/03/2009 o 11:52
źródło użytkownik

głosy
0

Wezmę na drugie pytanie: Czy istnieje sposób na zdalną instalację oprogramowania na komputerach klienckich?

Tak. Jednak jest to bardzo zależne od środowiska. Na przykład, jeśli masz domenę Active Directory, można użyć zasad grupy, aby wymusić instalację oprogramowania na polach klienckich.

Jeśli nie podoba lub jeśli nie jesteś na aktywnym katalogu, można kupić coś podobnego Altiris naciskać instaluje dół.

Inną opcją byłoby użyć skryptów logowania, które byłyby uruchamiane program niestandardowy wykryć, czy jest zainstalowany program i podjąć odpowiednie działania. Ale to prawdopodobnie lepiej zakup Altiris.

Odpowiedział 09/12/2008 o 18:13
źródło użytkownik

głosy
0

Chyba twoje pytanie nie jest o tym, jak właściwie należy wykonać „traybar” -thing, ale w jaki sposób komunikować się z obsługi, aby uzyskać informacje, które chcesz pokazać na monitorze / traybar-program?

Można to zrobić na wiele sposobów, API jest jednym ze sposobów, korzystanie SendMessage / PostMessage / GetMessage jest jeden sposób, aby 2 uruchomione programy komunikują się ze sobą, bez konieczności zapisywania czegokolwiek w plikach lub bazach danych jako pierwszy.

DDE jest inna droga. Jeśli to musi robić rzeczy przez net to nie jest coś, co nazywa NetDDE, ale miałaś zrobić coś z NetDDE nie mogę pomóc tam niczego.

Ale o API i DDE, nie krępuj się zadawać więcej pytań, jeśli chcesz trochę wyjaśnień.

Odpowiedział 09/12/2008 o 18:12
źródło użytkownik

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more